Zapytaj o produkt
Tutaj wpisz treść zapytania o produkt Zapytaj o produkt
Prześlij do mnie kopie zapasową (opcjonarnie)
Wybierz język:PL / EN Wyszukiwarka
Mycie elektroniki
OPIS ZAGADNIENIA:
Najczęściej spotykanymi zanieczyszczeniami występującymi na układach elektronicznych są: kalafonia, kurz oraz tłuszcz, które należy usunąć nie usuwając przy tym warstwy ochronnej lakieru. Preparat Roklin BEL+ dzięki odpowiednio dobranej mieszaninie rozpuszczalników powoduje rozpuszczanie kalafonii oraz zabrudzeń tłuszczowych, a hydrofobowe komponenty doskonale separują kurz. Preparat nie pozostawia na mytej powierzchni zacieków i plam oraz nie działa korozyjnie na metalowe elementy układów elektronicznych. Rozpuszczalniki zawarte w preparacie nie powodują rozpuszczania warstwy ochronnej lakieru.

DOBÓR TECHNOLOGII
1. Usuwanie zabrudzeń wynikających z użytkowania sprzętu elektronicznego.

Opis problemu:
Należy usunąć kurz i tłuste zabrudzenia z podzespołów elektronicznych.

Zastosowane rozwiązania:
Do mycia modułów elektronicznych zastosowano 5% roztwór preparatu Roklin BEL+ w temperaturze 40°C. Proces przeprowadzono w myjni ultradźwiękowej przez 5 min. Do płukania użyto wody demineralizowanej o temperaturze 20-25°C. Umyte elementy suszono ogrzanym powietrzem.

Wnioski:
Elementy po umyciu w preparacie Roklin BEL+ pozbawione są kurzu, nie ma widocznych zabrudzeń. Umyta powierzchnia jest jednolita. Preparat nie powoduje korozji metalu.

2. Usuwanie kalafonii i „fluksów” z modułów elektronicznych i form lutowniczych.

Opis problemu:
Należy usunąć kalafonie oraz „fluksy” podzespołów elektronicznych i form lutowniczych

Zastosowane rozwiązania:
Do mycia modułów elektronicznych zastosowano 10% roztwór preparatu Roklin BEL+ w temperaturze 40°C. Proces przeprowadzono w myjni ultradźwiękowej przez 5 min. Do płukania użyto wody demineralizowanej o temperaturze 20-25°C. Umyte elementy suszono ogrzanym powietrzem.

Wnioski:
Elementy po umyciu w preparacie Roklin BEL+ pozbawione są kalafonii, nie ma widocznych zabrudzeń. Umyta powierzchnia jest jednolita. Preparat nie powoduje korozji metalu.
Preparaty GT85 Polska, proponowane do w/w zastosowań:
  • Roklin BEL+

Zalety preparatów chemicznych GT85 Polska:
  • Niski koszt stosowania- Skuteczny w swoim zastosowaniu
  • Łatwy w aplikacji
  • Nietoksyczne dla środowiska naturalnego
  • Wysoko wydajny
  • Efektywny w użyciu
  • Nie zawiera chlorowcopochodnych węglowodorów, związków łatwopalnych, nonylofenoli, rakotwórczych frakcji ropy naftowejZOBACZ WSZYSTKIE PRODUKTY

Powrót