Zapytaj o produkt
Tutaj wpisz treść zapytania o produkt Zapytaj o produkt
Prześlij do mnie kopie zapasową (opcjonarnie)
Wybierz język:PL / EN Wyszukiwarka
Usuwanie powłok lakierniczych
OPIS ZAGADNIENIA:

W przypadku, gdy nałożona farba proszkowa nie spełnia wymagań, np.: częściowo odpada, lub barwa nie jest jednolita, może okazać się konieczne całkowite usunięcie warstwy proszkowej i powtórzenie operacji malowania. Jako, że lakiery proszkowe są związkami polimerowymi, usuwanie ich wymaga zastosowania specjalnych rozpuszczalników organicznych. Do niedawna powszechnie stosowanym w tym celu rozpuszczalnikiem był dichlorometan, ale właściwości rakotwórcze i narkotyczne, które wykazuje znacznie ograniczyły możliwości jego stosowania. Wychodząc naprzeciw temu problemowi technolodzy firmy GT85 Polska opracowali 2 selektywne preparaty, które odpowiednio zastosowane nie odbiegają jakością od dichlorometanu a jednocześnie nie stwarzają tak dużego niebezpieczeństwa.
Preparat Roklin LAK B skutecznie rozmiękcza powłokę, skutkiem czego lakier odchodzi płatami praktycznie nie rozpuszczając się w preparacie. Zaletą takiego sposobu usuwania powłoki jest długa żywotność preparatu, a co za tym idzie wysoka wydajność.
Odmienny mechanizm usuwania lakierów wykazuje preparat Roklin LAK E, który znakomicie rozpuszcza lakiery, co umożliwia ich usunięcie z miejsc trudno dostępnych. Zarówno Roklin LAK E jak i Roklin LAK B pozwalają na usunięcie większości spotykanych w handlu typów lakierów proszkowych i epoksydowych.     
Preparat Roklin D81 jest preparatem specjalnym przeznaczonym do usuwania pozostałości farb z elementów instalacji maszyn drukarskich.

DOBÓR TECHNOLOGII
Usuwanie epoksydowej farby proszkowej z wadliwie polakierowanych elementów oświetlenia.

Opis problemu:
Należy całkowicie usunąć lakier epoksydowy z wadliwie polakierowanych elementów oświetlenia.  Elementy wykonane są z aluminium i podczas usuwania powłoki należy zadbać, aby odsłonięta powłoka metalu nie uległa korozji.
Zastosowane rozwiązania:
Zaproponowano zastosowanie preparatu Roklin LAK B. Preparat nakładano na elementy za pomocą pędzla, następnie, po 30 minutach zdejmowano rozmiękczoną warstwę lakieru za pomocą bawełnianej szmatki.

Wnioski:
Preparat Roklin LAK B pozwolił na całkowite usunięcie powłoki lakierniczej w czasie 30 minut. Powierzchnia aluminium nie uległa przy tym korozji. Pozwoliło to na ponowne pokrycie elementów lakierem, co zmniejszyło  ilość towarów wadliwych i ograniczyło koszty związane z produkcją.
Preparaty GT85 Polska, proponowane do w/w zastosowań:
  • Roklin LAK B
  • Roklin LAK E
  • Roklin D81

Zalety preparatów chemicznych GT85 Polska:
  • Skuteczność
  • Niski koszt stosowania
  • Łatwe w aplikacji
  • Nietoksyczne dla środowiska naturalnego
  • Wysoko wydajne
  • Efektywne w użyciu
  • Nie zawierają dichlorometanu, metanolu, toluenu, ani innych substancji szczególnie niebezpiecznych.ZOBACZ WSZYSTKIE PRODUKTY

Powrót